Kozmetičke procedure za podmlađivanje lica

postupak podmlađivanja kože

Trenutno, klinike nude širok izbor kozmetičkih procedura za podmlađivanje lica. Svaki od njih ima svoje specifične karakteristike, prednosti i nedostatke. Međutim, stručnjaci identificiraju brojne tehnike koje se smatraju učinkovitijima i koje su popularne među pacijentima.

Salonski postupci će zaustaviti proces starenja, pokrenuti mehanizme prirodne obnove kože i omogućiti vam da dugo ostanete mladi.

Samo će iskusni kozmetolog predložiti odgovarajući zahvat, to može biti ili dobro poznata hardverska procedura ili ekskluzivna tehnika.

Za postizanje trajnog efekta protiv starenja u arsenalu stručnjaka postoji hardverska kozmetologija dokazana godinama, efikasna i pristupačna. Odaberite najbolju opciju za svoju kožu, a ona će vam biti zahvalna!

Najefikasniji tretmani za podmlađivanje lica

Kozmetolozi identifikuju niz najefikasnijih postupaka za podmlađivanje lica, koji se smatraju najefikasnijim i dizajnirani su za različite starosne grupe.

Pilingi

Ovo je tehnika kojom se uklanjaju mrtve ćelije epiderme, što doprinosi aktivaciji procesa regeneracije i pomlađivanja. Kao rezultat, koža je zaglađena, izravnana, povećana joj je čvrstoća i elastičnost.

Preporučljivo je započeti korekciju starosnih promjena na licu nekirurškim zahvatima - injekcijama, pilingom, hardverskim tehnikama.

U nedostatku željenog učinka, možete pribjeći minimalno invazivnim kirurškim intervencijama.

Bolje je pribjeći izvođenju punopravne operacije za zatezanje konture lica samo u teškim slučajevima zbog dugog perioda oporavka.

Hemijski

Mehanizam ovog efekta temelji se na stvaranju kontrolirane opekline kao rezultat upotrebe sintetizirane ili prirodne kiseline. To pomaže aktiviranju regeneracije stanica, pojačavanju proizvodnje elastina i kolagenih vlakana, kao i poboljšanju protoka krvi i obogaćivanju tkiva kisikom.

Borba protiv starosnih promjena na licu jedno je od vodećih područja kozmetologije.

Sve metode razvijene za to mogu se spojiti u nekoliko grupa: pilingi, hardverske procedure (fotopodmlađivanje, biorevitalizacija, ozonoterapija, radiofrekventni lifting), injekcije bioaktivnih supstanci, masaže i miostimulacija.

Paralelno s tim, otvorene pore se čiste i zatežu, ujednačavaju se reljef i tonus kože, a bore se smanjuju.

Ovisno o težini starosnih promjena, može se koristiti površinski, srednji ili duboki hemijski piling.

Keratoregulating

Prepisuje se za masnu kožu i smatra se površnom procedurom. Zahvaljujući komponentama koje čine sastav, možete se riješiti problema kao što su pigmentacija, upale, posljedice akni, proširene pore, mimičke i bore srednje veličine.

Osnova takvih pilinga su hijaluronska i salicilna kiselina, vitaminski kokteli, biljni ekstrakti, prirodni hormoni, spojevi koji sadrže cink.

Da bi se postigao željeni efekat, preporučljivo je završiti cijeli kurs, koji se sastoji od 7-10 postupaka.

Mikrodermoabrazija

Za uklanjanje mrtvog tkiva koriste se dijamantski kristali odgovarajućeg rezanja. Ovo omogućava da se vakuumska masaža izvodi istovremeno. Kao rezultat, koža se temeljito čisti, a aktiviraju se intenzivni procesi obnove.

Ovisno o tipu kože, može se koristiti jedan od 10 dostupnih dodataka, svaki sa određenom veličinom čestica.

Kada je koža potpuno zacijeljena, primjećuju se rezultati kao što su učvršćivanje, zaglađivanje reljefa i zaglađivanje bora.

Hardverske procedure

To su kozmetičke manipulacije koje se izvode posebnim uređajima.

Photorejuvenation

Koža je izložena svjetlosnim impulsima koji prodiru u duboke slojeve dermisa. Kao rezultat toga, pokreću se prirodni procesi proizvodnje kolagena, što sprječava i zaustavlja pojavu znakova starosnih promjena u budućnosti. Bore su izglađene, ten je poboljšan.

Osim toga, fotopodmlađivanje vam omogućava da se riješite takvih nedostataka kao što su akne i izražena kapilarna mreža.

Biorevitalizacija

Ovo je još jedna vrsta hardverske procedure za pomlađivanje lica od strane kozmetičarke. Za zatezanje koristi se hijaluronska kiselina koja se injekcijama ili izlaganjem specijalnoj opremi unosi u dermalne slojeve.

Najpopularnije su minimalno invazivne metode - iontoforeza, magnetoforeza, krio- i laserska terapija, kao i korištenje kisika.

Ozonoterapija

Ova vrsta kozmetičke manipulacije osigurava dermis mješavinom kisika i ozona, koja se ubrizgava uz pomoć injekcija. Kao rezultat, dolazi do poboljšanja cirkulacije krvi, ubrzavanja metabolizma na ćelijskom nivou, a počinju se proizvoditi vlastiti kolagen i elastin.

Nakon ovakvog zahvata ojačava se mišićni okvir, zaglađuju bore, vraća se elastičnost i zdrav tonus kože.

RF dizanje

Ova procedura je dozvoljena nakon 25 godina. Ipak, optimalna starost je 35-55 godina. Na problematična područja utječu radiotalasi, koji, prodirući kroz vanjske slojeve, opskrbljuju toplinsku energiju mišićima i mekim tkivima. Kada se zagrije, dermalni slojevi počinju da se skupljaju, što pokreće proizvodnju kolagenih vlakana.

Zahvaljujući ovoj tehnici, uočava se poboljšanje tonusa kože, nestanak mimičnih bora i uveče konture. Glavne prednosti metode su njena sigurnost, bezbolnost i odsustvo upalnih procesa.

Injekcije

Popularne i efikasne metode kozmetičkog podmlađivanja lica uključuju i terapiju injekcijama. To može biti unošenje aktivnih supstanci i vitaminskih koktela, botulinum toksina, filera, matičnih stanica ili posebnih niti u slojeve kože.

Rezultat takvih manipulacija postiže se brzo. Postupak uglavnom nije praćen jakim bolom, međutim, s niskim pragom boli ili s osjetljivim tipom kože, može se koristiti anestezija.

LPG masaža

Na kožu utječe poseban uređaj koji izvodi pokrete vakuum-štipanja. Što se tiče tehnike izvođenja, takva manipulacija je slična ručnoj masaži, ali će učinak prve biti osjetno veći.

Prepisuje se za uklanjanje bora, fleka, duple brade, za podizanje područja oko očiju, kao i za vraćanje čistog ovala lica.

Ako ne zanemarite suportivnu terapiju, postignuti rezultat traje šest mjeseci.

Miostimulacija

Metoda se zasniva na djelovanju električne struje koja doprinosi kontrakciji mišića. Kao rezultat toga, povećava se cirkulacija krvi, normaliziraju se metabolički procesi, povećava se tonus kože i uklanjaju se bore.

Za postizanje maksimalnog rezultata propisan je kurs od 10-15 postupaka. Pozitivne promjene će biti primjetne nakon 4. sesije.

Miostimulacija je indicirana za žene nakon 45 godina. Međutim, prema određenim indikacijama, može se provesti i u ranijoj dobi.

Koji od kozmetičkih postupaka pomlađivanja je bolje odabrati, samo će vam stručnjak reći. Istovremeno, uvijek uzima u obzir ozbiljnost problema povezanih s promjenama vezanim za dob, starost pacijenta, karakteristike organizma i željeni rezultat. Osim toga, pri odabiru tehnike uvijek treba uzeti u obzir njene pozitivne i negativne aspekte, kao i prisutnost kontraindikacija i nuspojava. Kako bi se izbjegle komplikacije, preporučuje se obraćanje samo u provjerenim klinikama u kojima rade iskusni kozmetolozi, kao i pridržavanje svih propisa u postproceduralnom periodu.